Pieniądze na walkę z zakwaszeniem gleb

  • 06.04.2020, 08:51
Pieniądze na walkę z zakwaszeniem gleb TV Dami
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie dla rolników walczących z nadmiernym zakwaszeniem gleb na swoich polach na lata 2020-2021.

Zjawisko to zakłóca prawidłowy rozwój roślin i zwiększa ich podatność na choroby. Na walkę z nadmiernym zakwaszeniem gleb przeznaczone zostało 6 mln zł. O wsparcie ubiegać się mogą rolnicy, którzy kupili wapno lub środek wapnujący po 1 czerwca 2019 roku oraz złożyli wniosek do Okręgowych Stacji Chemiczno – Rolniczych po 1 stycznia 2020 roku. Nabór wniosków ma charakter ciągły i potrwa do końca stycznia 2021 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe