Odpowiedź Przewodniczącego Komisji(KO) na zarzuty PiS

  • 28.02.2020, 15:32 (aktualizacja 28.02.2020, 15:45)
  • Paweł Guszała
Odpowiedź Przewodniczącego Komisji(KO) na zarzuty PiS zdjęcie: FB Józefa Szlachty
Dzisiaj do naszej redakcji radny Józef Robert Szlachta przesłał oświdczenie, w którym odpowiada na zarzuty przedstawione w trakcie wczorajszej konferencji radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Oświadczenie.

Oburzająca manipulacja radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ma na celu dyskredytowanie działań samorządu Jeleniej Góry, tworzenie podziałów, różnicowanie mieszkańców wobec prawa, itp. praktyki, znane z zachowań tej formacji politycznej zarówno w Sejmie RP, jak w publicznym dyskursie.

Zarzut, że kogokolwiek „wyprosiłem” z posiedzenia Komisji jest sam w sobie próbą manipulacji opinią publiczną. W trakcie posiedzenia Komisji ogłosiłem przerwę na wniosek jednego z radnych, przegłosowany przez skład Komisji po czym podjąłem dalsze czynności, zgodne z regulaminem pracy Rady Miejskiej.

Fakt, że radni PiS domagają się mojej rezygnacji z pełnionych w Radzie funkcji na konferencji prasowej, nie w przewidzianej regulaminem pracy Rady procedurze, a w atmosferze ulicznego hałasu najlepiej świadczy o intencjach tej grupy. To chęć tworzenia sporów pod byle jakim pretekstem, a potem ich nagłaśniania, bez zamiaru rozwiązywania jakiejkolwiek trudnej sprawy. Jest to nieudolna próba przenoszenia aroganckich zachowań i nonszalancji wobec prawa i sprawiedliwości z Sejmu RP do samorządów lokalnych. Nie ma i nie będzie na to społecznego przyzwolenia.

Paweł Guszała

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 27.03.2020, 11:20
Ten pan głosował za podwyżką cen wywozu śmieci...
Mentor
Mentor 28.02.2020, 18:00
Spór sporem, ale odpowiedź tego Pana jest kompletnie nieczytelna. To tłumaczenie z innego języka?

Pozostałe