[GALERIA] Hotele i ogrody dla dzikich pszczół w Kotlinie Kłodzkiej

  • 25.02.2020, 14:04 (aktualizacja 25.02.2020, 14:10)
  • Kamila Krawiecka - Bryl
[GALERIA] Hotele i ogrody dla dzikich pszczół w Kotlinie Kłodzkiej fot. Nadleśnictwo Międzylesie
W Kotlinie Kłodzkiej trwa przyrodniczy „pszczeli” projekt pod nazwą „Bartnicy Sudetów”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu dofinansował zadanie kwotą 2,3 milionów złotych. Całość projektu realizowanego przez Nadleśnictwo Międzylesie to 3,3 miliona złotych.

W Polsce mamy niemal 450 gatunków dziko żyjących pszczół. To owady, które przyczyniają się do zapylania roślin i w efekcie podtrzymują życie na Ziemi. Należy też pamiętać, że bez zapylaczy ludzie nie mieli by pożywienia 

mówi Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Projekt co prawda dedykowany jest mieszkańcom Kotliny Kłodzkiej jednak dopuszcza się, aby ule z ozdobnymi dachami, postawione w urokliwych ogrodach agrestowych powstały na całym Dolnym Śląsku. Warunkiem jest posiadanie 5 arowej działki.

Kamila Krawiecka - Bryl

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe