Unijna Komisarz odwiedziła Dolny Śląsk

  • 10.02.2020, 15:35
Unijna Komisarz odwiedziła Dolny Śląsk
Wicemarszałek Grzegorz Macko spotkał się z unijną komisarz do spraw spójności i reform, Elisą Maria da Costa Guimarães Ferreira.

Tematem rozmowy były sprawy związane z bieżącą sytuacją Dolnego Śląska oraz kształtem polityki spójności po 2020 roku. Podczas spotkań z komisarz przedstawiono skomplikowaną sytuację Dolnego Śląska, który z jednej strony jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów na Starym Kontynencie, a z drugiej zmaga się z wieloma problemami i dysproporcjami rozwojowymi. Nasze województwo określane jest przez unijne instytucje mianem regionu przejściowego, który jest na dobrej drodze do osiągnięcia w przyszłości pełnego sukcesu gospodarczego. Aby tak było nadal Dolny Śląsk potrzebuje wsparcia funduszy europejskich w nadchodzącej perspektywie finansowej i o to walczą obecnie władze samorządu województwa. 

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe