Skuteczność władz samorządowych w rankingu "Rzeczpospolitej"

  • 07.10.2019, 15:50
Skuteczność władz samorządowych w rankingu "Rzeczpospolitej"
Poznaliśmy wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej".

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Wśród 65 miast na prawach powiatu Jelenia Góra zajęła 35 .miejsce, najwyżej był Sopot. Z kolei gminy miejskie oraz miejsko-wiejskie, to aż 864 jednostki. Najwyżej była Morawica. Na 9. miejscu uplasował się Bolesławiec, 15. jest Zgorzelec, 43. Świeradów Zdrój, dopiero na 113. znalazł się Karpacz. Klasyfikacja dotyczyły także gmin wiejskich – cały ranking znajduje się na stronie: regiony.rp.pl. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe