Lista projektów po weryfikacji merytorycznej - JBO

  • 10.09.2019, 10:06 (aktualizacja 10.09.2019, 10:21)
Lista projektów po weryfikacji merytorycznej - JBO
Od 7 do 13 października będzie można oddać swój głos na projekty w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie można się zapoznawać z pomysłami jeleniogórzan.  Łączna wartość zadań poddanych pod głosowanie wynosi: 7 240 337,97 zł.

Poniżej prezentujemy pełną listę projektów zakwalifikowanych:

001 T - BOISKO DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ I MIEJSCA POSTOJOWE

Budowa boiska do piłki plażowej, utworzenie miejsc postojowych, rewitalizacja istniejącej infrastruktury ( domek gospodarczy, schody), mała architektura.

wartość zadania: 490 000,00 zł


003 T - BUDOWA OGÓLNODOSTĘPNEGO PARKINGU "PARKUJ I JEDŹ" NA DZIAŁCE GRUNTU NR 1/2, OBRĘB CIEPLICE IV, NA OSIEDLU "ORLE".

Projekt obejmuje budowę parkingu dla samochodów osobowych, w ramach której to budowy zostanie wykonana droga manewrowa, około pięćdziesiąt pięć miejsc postojowych, odwodnienie i oświetlenie parkingu oraz chodnik dla pieszych, umożliwiający wyjście z parkingu w stronę przystanku kolejowego, terenu rekreacyjno-sportowego oraz budynków mieszkalnych.

wartość zadania: 428 232,00 zł


006 T - MODERNIZAJCA PLACU ZABAW NA WGÓRZU KOŚCIUSZKI W JELENIEJ GÓRZE

Modernizacja placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki: Projekt zakłada wymianę zabawek bez atestu, wymianę istniejących ławek oraz wstawienie ławek dla matek karmiących, zamontowanie nowych stojaków na rowery oraz dla bezpieczeństwa dzieci stanie częściowe ogrodzenie placu zabaw a na nim elementy edukacyjne. Przewiduje się zamontowanie nowych bezpiecznych i ciekawych zabawek: park linowy, piaskownica z zadaszeniem, szczudlarnia oraz nowa atrakcja dla dzieci w kształcie powalonego drzewa ze zjeżdżalnią i ścianą wspinaczkową. Zostanie także zamontowane zadaszenie do istniejącej już piaskownicy i wyłożone bezpieczne podłoże pod nowymi zabawkami. Styl nowych zabawek będzie utrzymany w konwencji leśnej, spójnej już z istniejącą tyrolką oraz placem zabaw zamontowanym w 2018 roku.

wartość zadania: 495 931,00 zł


007 T - NOWOCZESNE CENTRUM PIŁKARSKIE – PARK SPORTOWY ZŁOTNICZA I ARENA PARK PAULINUM.

Teren rekreacyjny przy Parku Paulinum składa się z dwóch części. Jedna z nich służy młodym piłkarzom do zajęć sportowych i rozgrywania meczów oraz do zajęć rekreacyjnych dla innych użytkowników. W celu podniesienia jego jakości i dobrze utrzymanej nawierzchni należy go doposażyć w system nawadniający. Obszar otwartej infrastruktury Parku Sportowego Złotnicza składa się: z głównego, pełnowymiarowego boiska trawiastego, powstającej pełnowymiarowej płyty treningowej ze sztuczną nawierzchnią oraz 6-torowej bieżni lekkoatletycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Doposażenie Parku Sportowego Złotnicza wpłynie na uatrakcyjnienie oferty podmiotu w zakresie organizacji obozów sportowych. W celu podniesienia atrakcyjności i komfortu korzystania z obiektów należy doposażyć go w 3 trybuny mobilne oraz 2 mobilne wiaty stadionowe (boksy). 

wartość zadania: 195 558,00 zł


008 T - MODERNIZACJA BOISKA W PARKU NORWESKIM

Projekt zakłada modernizację murawy boiska w Parku Norweskim, renowację uszkodzonego ogrodzenia wokół płyty oraz podpięcie przyłączy sanitarnego i wodnego do przyboiskowych szatni. Wykonane prace pozwolą, by w dalszym ciągu na boisku w Cieplicach grać i trenować mogli: dzieci i młodzież zrzeszone w Akademii Piłkarskiej Chojnik Jelenia Góra, seniorzy grający w VICTORII Jelenia Góra, piłkarze z innych jeleniogórskich klubów oraz rekreacyjnie mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic.

wartość zadania: 58 000,00 zł


009 T - BUDOWA POLA GOLFOWEGO ETAP DRUGI

Budowa czterech elementów składowych pola golfowego. Dołek nr 2, dołek nr 7, dołek nr 8 i treningowy putting green.

wartość zadania: 320 000,00 zł


010 T - REWITALIZA TERENOW ZIELENI MIEJSKIEJ SOBIESZOWA

Obecnie skwer przy głównej ulicy Sobieszowa jest zachwaszczony i pelny odpadkow i smieci roznego rodzaju co nie wplywa korzystnie na wizerunek miasta.

wartość zadania: 18 700,00 zł


012 T - RENOWACJA RZEŹBY KUNEGUNDY

Z inicjatywy mieszkańców Sobieszowa w 2015 roku miejscowy artysta wykonał rzeźbę Kunegundy, która stała się atrakcja turystyczną naszej miejscowości. Mieszkańcy i turyści chętnie robili sobie zdjęcia z legendarną postacią Zamku Chojnik.

wartość zadania: 1 560,00 zł


013 T - INTERAKTYWNE CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Przedmiotem projektu jest utworzenie Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla Dzieci i Młodzieży – miejsca, w którym dzieci i młodzież z miasta Jelenia Góra (wraz z opiekunami) będą mogli zobaczyć z jakimi zagrożeniami pożarowymi mogą się spotkać w domu, mieszkaniu, lesie, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla, gaśnica, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego zadymieniem. W Centrum powstanie Strefa Bezpieczeństwa z 4 sektorami tematycznymi, w ramach której zaaranżowane zostanie m.in. mieszkanie z łazienką i aneksem kuchennym, a w nim spalone żelazko, toster, piekarnik – po to aby dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak niebezpieczny jest ogień i do czego może doprowadzić chwila nieuwagi. Częścią Centrum będzie również wirtualno-realistyczny płonący las, dzieci będą mogły także poznać pracę na stanowisku dowodzenia komendy miejskiej – odebrać zgłoszenie, monitorować miasto za pomocą systemu kamer miejskich i wydać rozkaz do akcji. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość przebrania się w strój strażaka i obejrzenia całego ekwipunku. Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla Dzieci i Młodzieży powstanie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze, w specjalnie do tego celu zaaranżowanym pomieszczeniu. Zajęcia prowadzone na terenie strażnicy, przede wszystkim w ramach zajęć szkolnych, pozwolą na skuteczne przekazanie wiedzy przez praktyków - strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, co zwiększy wiarygodność przekazywanych informacji.

wartość zadania: 499 122,31 zł


014 T - BUDOWA MIEJSC POSTOJOWYCH PRZY UL. ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO NAPRZECIW MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 10

Budowa miejsc postojowych, które mają poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym miejscu oraz poprawę warunków parkingowych osób dowożących dzieci do przedszkola.

wartość zadania: 196 000,00 zł


016 T - MODERNIZACJA BOISKA SPORTOWEGO PRZY ULICY WIŁKOMIRSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE

Modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej i organizacji imprez plenerowych przy ulicy Wiłkomirskiego. Boisko przeznaczone będzie dla społeczności lokalnej. Jego zadaniem będzie organizacja zajęć i zawodów w różnych dyscyplinach sportowych mogących być uprawianych na podłożu trawiastym, oraz popularyzacja spędzania czasu na wolnym powietrzu

wartość zadania: 149 340,79 zł


018 T - RODZINNIE NA SPORTOWO

Zadanie obejmuje: - doposażenie istniejącego placu zabaw w urządzenie typu "małpi gaj", - dostawę i montaż kompletu bramek do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, - dostawę i montaż altany drewnianej, - wykonanie przyłączy wody i kanalizacji sanitarnej do szatni piłkarskiej, - piaskowanie płyty boiska, - utwardzenie miejsc postojowych.

wartość zadania: 120 000,00 zł


019 T - CIEPLICE I OKOLICE W OBIEKTYWIE CZYLI CO KONIECZNIE MUSISZ ZOBACZYĆ

Projekt składa się z dwóch, ściśle ze sobą związanych, części: 1. Zakupu systemu wystawienniczego zewnętrznego wielokrotnego użycia do organizacji wielu wystaw terenowych. 2. Organizacji wystawy zdjęć Cieplic i najciekawszych miejsc w najbliższej okolicy. Będzie to pierwsza wystawa przy użyciu zakupionego systemu. Celem projektu jest popularyzacja walorów Cieplic, Jeleniej Góry, Kotliny Jeleniogórskiej oraz Karkonoszy wśród mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Główną zaletą realizacji tego projektu jest to, że zakup zewnętrznego systemu wystawienniczego umożliwia całoroczne organizowanie plenerowych wystaw fotograficznych, akcji promocyjnych lub reklamowych przez różne instytucje kulturalne Miasta Jelenia Góra.

wartość zadania: 32 500,00 zł


020 T - RZUT OKIEM NA CIEPLICE I OKOLICE CZYLI PROJEKT REWITALIZACJI WIEŻY NA SOŁTYSIEJ GÓRZE

Celem niniejszego projektu jest remont i przywrócenie funkcji widokowej wieży znajdującej się na Sołtysiej Górze w Cieplicach. W ramach projektu zostaną wykonane: projekt budowlany remontu wieży wraz z projektem bezpośredniego otoczenia obiektu wykonanie robót budowlanych wynikających z projektu budowlanego Jest to pierwszy etap obejmujący swoim zakresem samą wieżę i jej bezpośrednie otoczenie.

wartość zadania: 500 000,00 zł


022 T - REMONT ULICY, JEJ POSZERZENIE ZLOKALIZOWANEJ OD ŚCIAN SZCZYTOWYCH BUDYNKÓW OD RÓŻYCKIEGO 23 DO RÓŻYCKIEGO 27 WRAZ Z BUDOWĄ MIEJSC POSTOJOWYCH O NAWIERZCHNI Z KOSTKI BETONOWEJ (18 SZTUK) WZDŁUŻ OGRODZENIA ŻŁOBKA MIEJSKIEGO PRZY UL. RÓŻYCKIEGO 21

Budowa miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej (18 sztuk) wzdłuż ogrodzenia Żłobka Miejskiego przy ul. Różyckiego 21 wraz z robotami towarzyszącymi:1. przełożenie kostki betonowej chodnika zlokalizowanego od ścian szczytowych budynków od Różyckiego 23 do Różyckiego 27, 2. rozbiórka chodnika z kostki betonowej po drugiej stronie ulicy na całej jej długości, 3. uzupełnienie nawierzchni asfaltowej ulicy (poszerzenie) po likwidacji chodnika.

wartość zadania: 156 651,63 zł


024 T - CHODNIK PRZY UL. WRÓBLEWSKIEGO I UL. ZIELONEJ

Budowa chodnika przy ul. Wróblewskiego i ul. Zielonej z betonowej kostki brukowej wraz z budową oświetlenia chodnika

wartość zadania: 107 342,10 zł


025 T - ZAMKOWY PLAC ZABAW DLA MALUCHÓW

Celem projektu jest zbudowanie nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw o tematyce zamkowej. Projekt skierowany jest głównie z myślą o dzieciach najmłodszych i w wieku przedszkolnym. Plac zabaw będzie znajdować się na terenie zielonym, tuż przy górce na placu przy ul. Wiłkomirskiego. Wyposażenie placu zabaw będzie nawiązywać do położenia Jeleniej Góry w pobliżu której znajdują się liczne zamki i pałace. Główną atrakcją będą 3 bardzo duże budowle, trampolina, przeróżne ściany wspinaczkowe, labirynt z kącikiem muzycznym, zadaszona piaskownica z zakopanym dinozaurem oraz koparka do piasku. Na placu zabaw będą znajdować się również huśtawka dla dzieci młodszych i starszych oraz bocianie gniazdo; hustawka równoważnia, karuzela oraz bujak. Na placu zabaw pojawią się ławki dla opiekunów, zadaszona ławka do karmienia z przewijakiem oraz parking dla psów.

wartość zadania: 500 000,00 zł


026 T - SP3 - WIRTUALNA SZKOŁA

Projekt ma na celu utworzenie ogólnodostępnego Centrum Informatycznego oraz doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt umożliwiający komunikację z rodzicami, uczniami i instytucjami, które współpracują z naszą placówką. Zakup 30 komputerów All-In-One umożliwi nam wdrożenie dziennika elektronicznego i przekazywanie rodzicom, wychowawcom, opiekunom prawnym informacji o ich podopiecznych w czasie rzeczywistym. Część komputerów zostanie udostępnioną instytucjom, z którymi współpracujemy w procesie dydaktycznym i wychowawczym.

wartość zadania: 64 200,00 zł


027 T - TU MIESZKAM I ODPOCZYWAM II

Zadaszenie placu z kontenerami śmieciowymi, zbudowanie nowego ciągu pieszo-jezdnego z miejscami postojowymi, powstanie siłowni zewnętrznej oraz renowacja bramy wjazdowej od ul. Świętojańskiej.

wartość zadania: 200 000,00 zł


028 T - SIŁOWNIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU-DOPOSAŻNIE

Doposażenie parku w Sobieszowie. Plac zabaw dla dzieci , street workout , dodatkowe urządzenia do ćwiczeń , ławki oraz kosze na śmieci. Tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie i mógł miło i zdrowo spędzić czas.

wartość zadania: 100 000,00 zł


029 T - PRZYJEMNIE I AKTYWNIE RAZEM NA CODZIEŃ"- ZAGOSPODAROWANIE PODWÓRKA

W ramach projektu planuje się utworzenie ogólnodostępnej strefy rekreacyjnej dla wszystkich grup wiekowych Lokalizacja przedsięwzięcia w pobliżu osiedla mieszkaniowego będzie sprzyjać integracji międzypokoleniowej: miejsce spotkań dla ludzi starszych oraz miejsce zabaw dla dzieci.Realizacja projektu łącząca w sobie siłownię zewnętrzną, strefę relaksu z urządzeniami edukacyjnymi oraz plac zabaw dla dzieci przyczyni się do propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego.

wartość zadania: 50 000,00 zł


030 T - OŚWIETLENIE SOLARNE PRZY UL. PRZERWY-TETMAJERA 5, 6, 7 I CIEPLICKIEJ 196.

Realizacja zadania polega na montażu 8 lamp solarnych które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się chodnikiem i korzystających z placu zabaw, siłowni i boiska w sąsiedztwie budynków przy ul. Przerwy Tetmajera 5, 6, 7 i poruszających się chodnikiem przy ul. Cieplickiej 196 (od boiska do ronda). Oświetlone tereny będą bezpieczniejsze, plac zabaw i siłownia zyskają na wyglądzie. Potencjalnymi odbiorcami projektu są wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry.

wartość zadania: 80 000,00 zł


031 T - REMONT NAWIERZCHNI TRAKTU PIESZO - ROWEROWEGO PRZY UL. KURPIŃSKIEGO NA WYSOKOŚCI BUDYNKÓW K. TRZCIŃSKIEGO 4 DO K. TRZCIŃSKIEGO 8 WRAZ Z WYMIANĄ OŚWIETLENIA (OSZCZĘDNE LEDOWE) I USTAWIENIEM DONIC KWIATOWYCH WZDŁUŻ TRAKTU WRAZ Z NASADZENIAMI ROŚLIN OZDOBNY

Remont nawierzchni asfaltowej traktu pieszo - rowerowego przy ul. Kurpińskiego na wysokości budynków K. Trzcińskiego 4 do K. Trzcińskiego 8 wraz z wymianą oświetlenia (oszczędne ledowe) i ustawieniem donic kwiatowych wzdłuż traktu wraz z nasadzeniami roślin ozdobnych.

wartość zadania: 214 647,50 zł


032 T - BEZPIECZNY STRAŻAK TO BEZPIECZNY JELENIOGÓRZANIN

BEZPIECZNY STRAŻAK TO BEZPIECZNY JELENIOGÓRZANIN To własnie MY przez 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, jesteśmy gotowi by nieść pomoc innym. Niestety czasem jest to dla nas znacznie utrudnione ze względu na ewidentne braki w niezbędnym wyposażeniu. O co chodzi w tym projekcie? Zakłada on zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, a w szczególności wyposażenie osobiste strażaka.Co na tym zyskamy? Nasi Ratownicy będą mogli sprawniej, bezpieczniej, bardziej profesjonalnie, a co najważniejsze SKUTECZNIEJ nieść pomoc w czasie akcji ratowniczych , zabezpieczeń imprez masowych, skutków klęsk żywiołowych i wszystkich innych sytuacjach gdzie nasza pomoc będzie potrzebna.Mówimy tutaj o pomocy dla mieszkańców Jeleniej Góry jak i wszelkich okolicznych terenów.

wartość zadania: 131 891,00 zł


033 T - JELENIOGÓRSKA PROMENADA BOBRU OD MOSTU KOLEJOWEGO W BOROWYM JARZE DO GRANICY Z GMINĄ JEŻÓW SUDECKI.

Projekt dotyczy utworzenia ścieżki spacerowej, na terenie nadbrzeża Bobru, na odcinku od Mostu Kolejowego w Borowym Jarze, w kierunku Perły Zachodu, do granicy Miasta Jeleniej Góry z Gminą Jeżów Sudecki. Zakres prac obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę, przeprowadzenie niezbędnych prac porządkowych i wykonanie utwardzonej ścieżki spacerowej o szerokości około 2m, długości około 1 km, przystosowanej do ruchu pieszego, rowerowego i dla wózkowiczów. Projekt stanowi kontynuację realizacji Jeleniogórskiej Promenady Bobru z Jeleniogórskiego budżetu Obywatelskiego: - z 2015r. na odcinku od Mostu Kolejowego przy ul. Wiejskiej 1 do Mostu przy ul. Lwóweckiej - z 2019r, na odcinku od Mostu przy ul. Lwóweckiej do Mostu Kolejowego w Borowym Jarze.

wartość zadania: 500 000,00 zł


034 T - SKWER SENIORA I JUNIORA - UL. WOLNOŚCI 86,86A,86B

Skwer Seniora i Juniora to strefa aktywna: plac zabaw, siłownia, workout, strefa relaksu z miejscami do odpoczynku i spotkań.

wartość zadania: 77 000,00 zł


035 T - RADOSNA DZIESIĄTKA

Celem projektu jest rozbudowa bazy sportowej oraz rekreacyjnej służącej uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 orazmieszkańcom Jeleniej Góry. W jego ramach wyremontowana zostanie bieżna lekoatletyczna, wybudowany zostanie street workout oraz doposażony zostanie plac zabaw dla dzieci. Dzięki realizacji projektu zwiększy się atrakcyjność szkolnego terenu, co zachęci młodych ludzi do spędzania czasu na świeżym powietrzu w sposób aktywny i bezpieczny. Urządzenia wykorzystywane będą podczas szkolnych zajęć sportowych a także podczas przerw i różnego rodzaju zajęć rekreacyjnych. Będą także służyć okolicznym mieszkańcom. Jest o tyle ważne, że w najbliższej okolicy brak jest podobnego miejsca.

wartość zadania: 471 634,00 zł


036 T - REMONT PARKINGU ORAZ CHODNIKA WZDŁUŻ UL. KARŁOWICZA 2 - PRZEJŚCIE DO ODDZIAŁU SP NR 11 ORAZ BUDOWA I MODERNIZACJA PARKINGÓW PRZY UL. KARŁOWICZA 17,19, 21,23,27

Remont parkingu oraz chodnika wzdłuż ul. Karłowicza 2 - przejście do oddziału SP nr 11 oraz budowa i modernizacja parkingów przy ul. Karłowicza 17, 19, 21,23,27. Dodatkowe miejsca parkingowe, powiększenie obszaru oraz remont zniszczonych parkingów.

wartość zadania: 500 000,00 zł


038 T - EKSPERYMENTUJ Z "KUBUSIEM PUCHATKIEM"

"Na zielonym terenie wokół Przedszkola nr 19 chcemy stworzyć ogólnodostępny, edukacyjny Park Doświadczeń składający się z 23 interaktywnych i certyfikowanych urządzeń. Projekt zakłada stworzenie czterech tematycznych stref: Muzyki, Nauki, Sensoryki i Optyki. *W skład Strefy Muzyki wejdą takie elementy jak bębny, grające trójkąty, ksylofon, rury deszczowe i wieloelementowy panel muzyczny. Drugą strefą będzie Strefa Nauki, a w niej kołyska Newtona, figury Lissajous, kompas oraz wir wodny, film animowany, peryskop, głuchy telefon. Trzecią strefą będzie Strefa Optyki, złożona z takich urządzeń jak: koło optyczne wersja z korbką, bliźniacze lustra, czyja to twarz, krzywe zwierciadła, pisanie lustrzane. Czwartą strefą będzie Strefa Sensoryczna w skład której wejdą takie elementy jak koparka, eko-kuchnia, eko-memory, tablica magnetyczna z kulodromem, panel sensoryczny i ściana do pisania. *Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania danego eksponatu. Teren zielony zostanie również wyposażony w elementy małej architektury (ławeczki, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy)."

wartość zadania: 276 620,64 zł

- źródło: strona Jeleniogórskiego Budżetu Obywateleskiego

Cała lista projektów i szczegóły dotyczące wymienionych zadań znajduje się na stronie: www.jbo.jeleniagora.pl.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe