Zatrzymano wyłudzających metodą "na policjanta"

  • 12.04.2019, 11:46 (aktualizacja 12.04.2019, 11:54)
Zatrzymano wyłudzających metodą "na policjanta"
Policjanci z Wrocławia i Bolesławca zatrzymali członków grupy przestępczej, która wyłudziła ponad pół miliona złotych działając metodą “na policjanta”.

Wśród zatrzymanych jest mieszkaniec Lubania. Zatrzymane osoby podejrzane są o oszustwo, w wyniku którego pokrzywdzona utraciła środki płatnicze w kwocie ponad pół miliona złotych.

Jak w każdym tego typu scenariuszu, otrzymała ona najpierw telefon od osoby podającej się za policjanta. Rozmówca poinformował ją, że ktoś włamał się na jej konto i potrzebuje kody autoryzacyjne, aby nie doszło do przestępstwa. Pokrzywdzona będąc przekonaną o jego prawdomówności i czując presję czasu, przekazała wszystkie informacje niezbędne sprawcom do wyprowadzenia z jej konta środków pieniężnych.

Za oszustwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe