Reintrodukcja w Oleśnicy

  • 12.03.2019, 17:30
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 700 ptaków zostało wypuszczonych przez myśliwych i przyrodników na pola w okolicach Oleśnicy. Jest to wynik akcji ratowania ginącej drobnej zwierzyny, wspieranej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

Termin wypuszczenia tych ptaków nie jest przypadkowy, bo właśnie wiosną kuropatwy dobierają się w pary. Jest więc duża szansa, że uwolnione osobniki jeszcze w tym roku dochowają się potomstwa.


Akcja reintrodukcji potrwa do 2021 roku, w tym czasie wypuszczonych na „wolność” zostanie łącznie ponad 2 tys. ptaków. Koszt działań wyniesie 120 tys. zł, z czego 70 tys. zł. stanowić będzie wsparcie z funduszu.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe