Miasto musi wypłacić prawie mln zł odszkodowania za zaniżone dotacje

  • 29.06.2022, 11:07 (aktualizacja 29.06.2022, 11:14)
Miasto musi wypłacić prawie mln zł odszkodowania za zaniżone dotacje Pixabay.com
Zaniżanie dotacji dla niepublicznych przedszkoli odbija się miastu „czkawką”!

Jak się okazuje w ostatnich latach praktycznie wszystkie przedszkola niepubliczne podały Miasto Jelenia Góra do sądu o odszkodowanie w tej sprawie!! Obecnie następują rozstrzygnięcia. W zeszłym tygodniu w Warszawie sąd oddalił apelacje naszej gminy i przyznał jednej z placówek odszkodowanie w wysokości 800 tys. zł. za zaniżone miejskie dotacje!!! Chodzi o lata 2010-2013. Do tego należy doliczyć jeszcze blisko 100 tys. zł kosztów procesowych!!!!! Jak dotąd miasto musiało podobno wypłacić kilku niepublicznym przedszkolom z miejskiej kasy kilka mln zł!!!

 

Z tego co udało nam ustalić na tym licznik odszkodowań w tej sprawie się nie zatrzyma. W sądach na rozstrzygnięcie czekają kolejne pozwy dotyczące zaniżonych dotacji, także za wcześniejsze lata.

 

Niestety zaniżanie dotacji miało i ma miejsce w wielu polskich gminach. Przez to koszty za pobyt dziecka w niepublicznym przedszkolu są przerzucane na Rodziców. Choć wedle ustawy to gmina jest zobowiązana do pokrywania 75% kosztów jego pobytu w tym miejscu. Jak jest rzeczywistość, wie chyba każdy Rodzic przedszkolaka uczęszczającego do placówki niepublicznej.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe