Wizyta dolnośląskich przedsiębiorców w Saksonii

  • 16.05.2022, 15:25 (aktualizacja 16.05.2022, 15:27)
11 i 12 maja delegacja z naszego regionu, która składała się z przedstawicieli lokalnych firm, uczelni wyższych oraz samorządów, odbyła wizytę studyjną w Saksonii.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać nowe treny w gospodarce energetycznej i przemysłu neutralnego dla klimatu. W trakcie dwóch dni delegacja z Polski odwiedziła niemiecką firmę dostarczającą usługi w sposób przyjazny dla środowiska. Oprócz tego uczestnicy byli gośćmi władz w Dreźnie, miasta aspirującego do miana tzw. SMART CITY, czyli inteligentnej miejscowości. Kolejnego dnia grupa odwiedziła fabrykę Volkswagena wraz z jego Centrum Mobilności Jutra. Organizatorami wyjazdu byli Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe