Kontrola zarobków Prezydenta Szełemeja w wałbrzyskim szpitalu

  • 03.09.2021, 11:50 (aktualizacja 03.09.2021, 12:33)
Kontrola zarobków Prezydenta Szełemeja w wałbrzyskim szpitalu Jelonka.com
W związku z informacjami dotyczącymi wysokich zarobków Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu władze województwa zarządziły kontrolę w placówce.

Wedle doniesień ogólnopolskich mediów we wspomnianym szpitalu Prezydent Roman Szełemej zarobił w tym roku ponad 400 tys. zł., przy czym w samym lipcu tego roku ponad 100 tys. zł. Kontroli zostanie poddana m.in. zgodność wymiaru czasu pracy Prezydenta Wałbrzycha z „ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej jego pacjentów”. Kontrola obejmie okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już prowadzi w wałbrzyskim Szpitalu Wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi. Ponadto planach jest przeprowadzenie wieloobszarowego audytu obejmującego: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.

Sprawa ta rzuca nowe światło na zwolnienie dotychczasowej dyrektor wałbrzyskiego szpitala Marioli Dudziak, którą w sierpniu publicznie bronił nie tylko Prezydent Roman Szełemej, ale także Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, mieszkańcy i personel szpitala.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe