Spotkanie pt. "Śladami uczestników"

  • 22.02.2019, 17:30
loadingŁaduję odtwarzacz...

W sali widowiskowej odbędzie się spotkanie pod hasłem: "Śladami uczestników” to projekt, którego głównym celem jest przypomnienie historii jeleniogórskich himalaistów oraz upamiętnienie tragicznie zmarłych wspinaczy w 1979 r. 

Krzysztof Wielicki i Kazimierz Śmieszko zdobyli szczyt Anapurny. Niestety wspinaczka zakończyła się tragedią dla części ekspedycji. Śmierć poniosła trójka uczestników: Józef Koniak, Jerzy Pietkiewicz i Julian Ryznar. Śladami uczestników"  ma na celu upamiętnić tragedię w szczególny sposób, zaplanowano w drugim etapie projektu wyjazd partnerski do Nepalu w rejon Annapurna Circuit dokładnie w 40-tą rocznicę wyprawy. Głównym punktem wyprawy będzie dotarcie do tablicy pamiątkowej, która została  tam zamontowana w 1988 roku  pod Annapurną południową.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe