W jakich branżach pracownicy są najbardziej poszukiwani?

  • 22.02.2019, 15:21 (aktualizacja 22.02.2019, 15:23)
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody na Dolnym Śląsku?

 Jak wynika z badania: „Barometr zawodów 2019” zrealizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy najpotrzebniejsi na rynku są budowlańcy i kucharze. Poszukiwani są także barmani, piekarze i cukiernicy.  Niemal od ręki praca czeka także m.in. na kierowców, pracowników ochrony zdrowia i służb mundurowych. 

Deficyty w branży budowlanej dotyczą wszystkich powiatów na Dolnym Śląsku - tak wynika z badania „Barometr zawodów 2019” zrealizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w większości z nich wskazywano na brak kucharzy czy szefów kuchni. Brakuje także między innymi: mechaników i pracownik służb mundurowych.

Sprecyzowanie kierunku nauki jest bardzo ważne tym w niedalekiej przyszłości ma zajść się na jeleniogórskim rynku Akademia Przedsiębiorczości.
 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe