W Lubaniu odrzucono bonifikaty na przekształcenie użytkowania wieczystego.

  • 20.02.2019, 07:13
W Lubaniu odrzucono bonifikaty na przekształcenie użytkowania wieczystego.…
W Lubaniu nie będzie 90% bonifikaty przy wnoszeniu opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność. Klub radnych „Nowy Lubań” złożył taki projekt, który był procedowany na ostatniej sesji. Niestety uchwała została odrzucona większością głosów. Przeciw był klub „Lubań Razem”, a „Łączy nas Lubań” wstrzymał się od głosu”.

Dnia 1 stycznia br., prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe ma zostać przekształcone na prawo własności tych gruntów. Burmistrz Gminy Lubań zgodnie z nową ustawą wydaje odpowiednie zaświadczenie potwierdzające dokonania przekształcenia. Nowe regulacje jasno stanowią, że dokonana czynność prawna jest płatna.

 

Klub Radych Rady Miasta Lubań “Nowy Lubań” złożył projekt by przysługiwała mieszkańcom 90% ulga przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Projekt jednak nie zyskał poparcia radnych i został odrzucony.

 

Projekt przygotowany przez radnych Roberta Daszkiewicza z klubu „Nowy Lubań” uwzględniał bonifikaty obniżające opłaty za przekształcenie na najbliższe lata. Mieszkańcy Gminy Lubań wnosili by opłatę jednorazową w kwocie: 60% w drugim roku, 50% w trzecim, 30% w czwartym, 20% w piątym i 10% w szóstym.

 

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe