Śmieciowy interes dolnośląskich członków PiSu

  • 19.02.2019, 14:04 (aktualizacja 19.02.2019, 14:50)
Śmieciowy interes dolnośląskich członków PiSu
Jak podaje portal internetowy Fakt 24.pl przedstawiciele PiS na Dolnym Śląsku dorobili się na śmieciach... Mowa o aresztowanym 15 lutego Sławomirze Z., byłym szefie zgorzeleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceminister edukacji Marzenie Machałek, która ponoć nie miała nic przeciwko procederowi fałszowania dokumentów dotyczących przywozu śmieci, zaniżając opłatę środowiskową.

Sławomir Z. był asystentem posłanki Marzeny Machałek. Później ówczesny burmistrz Andrzej G. mianował go wiceprezesem miejskiej spółki GPO (Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania) odpowiedzialne za składowanie odpadów.

 

Organy śledcze ustaliły, iż zatrzymani fałszowali dokumenty dotyczące odbioru śmieci mając na celu zaniżenie opłat środowiskowych. Szacuje się, że Skarb Państwa stracił na ich działalności 7mln złotych z czego 5 mln zostało rozdysponowane pomiędzy uczestników procederu.

 

Jako w-ce prezes GPO Sławomir Z. otrzymywał wynagrodzenie wynoszące ponad 20tys. PLN miesięcznie. Po uzyskaniu większości w wyborach parlamentarnych przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał stanowisko prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna gdzie jego dochód wyniósł niemalże 100tys. PLN na miesiąc. Krótko po przejęciu sterów firmy, kierował się nepotyzmem dokonując zmian kadrowych w spółkach zależnych obsadził stanowiska rodziną i znajomymi.

 

Związkowcy obserwując poczynania prezesa rozpoczęli procedurę, by odwołać go ze stanowiska niestety bezskutecznie. Dzięki wstawiennictwu posłanki Machałek Sławomir Z. pozostał na stanowisku.

 

Na dniach zatrzymany prezes zostanie odwołany z funkcji prezesa spółki PGE Energia Odnawialna, które objął w połowie listopada 2018r.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec Kamiennej Góry
mieszkaniec Kamiennej Góry 20.02.2019, 21:54
Poseł Marzena Machałek (PiS) jest na dorobku. Pieniądze są jej niezbędne. Kupiła sobie dom w Cieplicach.
Xyr
Xyr 19.02.2019, 17:47
Pieniade by oddal

Pozostałe