Okradał pacjentów w szpitalu i gości hotelowych

  • 19.02.2019, 11:49
Okradał pacjentów w szpitalu i gości hotelowych
5 zarzutów w tym za kradzieże i usiłowania oszustwa usłyszał zatrzymany przez policjantów ze Świeradowa Zdroju mężczyzna. Podając się za kuracjusza penetrował sale szpitalne, a następnie przywłaszczył rzeczy osobiste pacjentów. W toku wykonanych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, iż podejrzany w podobny sposób działał także na terenie jednego z hoteli, gdzie dokonał kradzieży torebki wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy.

W toku postępowania wynikło, że zatrzymany dopuścił się również kradzieży w jednym z hoteli na terenie uzdrowiska. Łupem padła torebka w której znajdowały się dokumenty poszkodowanej jak i kwota 840 PLN.

W dodatku próbując uzyskać korzyść majątkową zatrzymany próbował wykorzystać skradzioną kartę i dokonać płatności metodą zbliżeniową w sklepie, lecz cel nie został osiągnięty z powodu odmowy realizacji transakcji.

Mężczyźnie postawiono do tej pory pięć zarzutów m.in. za kradzieże oraz usiłowanie oszustwa. Wszystkich czynów dopuścił się w warunkach tzw. recydywy (powrotu do przestępstwa). Sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego. Aktualne przepisy kodeksu karnego za popełnione czyny są zagrożone karą do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe