Kolejna ofiara świńskiej grypy

  • 15.02.2019, 11:19 (aktualizacja 15.02.2019, 11:31)
Kolejna ofiara świńskiej grypy
Po Lubaniu i Lwówku Śląskim, świńska grypa dotarła do Zgorzelca. W tamtejszym szpitalu powiatowym zmarł 50 – letni mężczyzna. Kierownictwo placówki uruchomiło wszystkie procedury, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, informuje Przegląd Lubański.

Przypadki zarażenia wirusem potwierdził Dyrektor ds. Medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu – SPZOZ w Zgorzelcu, Marcin Wolski:

„W ciągu półtora tygodnia stwierdziliśmy trzy przypadki zarażenia wirusem świńskiej grypy w naszym szpitalu. Po zbadaniu i ocenie pacjentów, którzy przyszli do naszego szpitala stwierdziliśmy, że są, bądź byli chorzy na tą chorobę.”
 

Wirus A/H1N1 wywołujący świńską grypę budzi sporo emocji, gdyż jest to groźna choroba dla pacjentów pewnych grup ryzyka. Dla osób w pełni zdrowych stanowi on znikome zagrożenie. W momencie, gdy wirus trafia do szpitala i zarażą się nim osoby hospitalizowane stanowi wręcz śmiertelne zagrożenie. Szpitale, w których wykryto ogniska chorobowe mają na celu zahamowanie przenoszenia zakażeń, wprowadzają ograniczenia odwiedzin chorych na oddziałach oraz dokonują segregacji pacjentów na SORach.

 

Nie wolno lekceważyć objawów grypopodobnych takich jak: wysoka gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła czy kaszel. W celu ochrony siebie i innych powinniśmy pozostać w domu jeżeli objawy się nasilą i wystąpią duszności niezwłocznie powinniśmy udać się do lekarza.

 

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe