RIO unieważniło podwyżkę stawki za wywóz odpadów w Jeleniej Górze

  • 14.01.2021, 16:15 (aktualizacja 14.01.2021, 16:18)
RIO unieważniło podwyżkę stawki za wywóz odpadów w Jeleniej Górze archiwum TV Dami
Dzisiaj (14.01.), na wniosek m.in. radnego Huberta Papaja, odbyło się posiedzenie kolegium w Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu, podczas którego rozpatrywana była zgodność z prawem uchwały jeleniogórskiej rady z 8 grudnia 2020 roku w sprawie wyboru metody naliczania opłaty zagospodarowania odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki wspomnianej opłaty.

Kolegium uznało ją nieważną ze względu na istotne naruszenie przepisów. W związku z tym uchwała jest wyeliminowana w ramach nadzoru z obiegu prawnego, a to oznacza, że w Jeleniej Górze wracają (przynajmniej na razie) stare stawki za wywóz odpadów. CO WAŻNE!!! Od decyzji RIO można się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Czy Miasto Jelenia Góra skorzysta z tej możliwości? Czekamy na odpowiedź miejskich władz w tej sprawie.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe