Policjanci zlikwidowali plantację. Zabezpieczyli 105 roślin konopi

  • 13.02.2019, 08:51 (aktualizacja 13.02.2019, 09:09)
plantacja1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy prowadzili plantację ziela konopi, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 105 roślin w różnych fazach wzrostu, z których można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany o wartości czarnorynkowej około 90 tysięcy złotych. Teraz mężczyznom grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 28 i 31 lat podejrzanych o uprawę ziela konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności  związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z budynków gospodarczych w Jeleniej Górze  najprawdopodobniej prowadzona jest plantacja marihuany. Informacja ta wkrótce się potwierdziła.  Funkcjonariusze  w tym budynku zabezpieczyli 105 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Plantacja wyposażona była w urządzenia umożliwiające wzrost roślin. Jak się później okazało , z  zabezpieczonych sadzonek można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczne ilości narkotyków grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

podinsp. Edyta Bagrowska

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe