Coraz bliżej referendum w gminie Podgórzyn

  • 13.08.2020, 13:24
Coraz bliżej referendum w gminie Podgórzyn TV Dami
Jak podaje portal internetowy Jelonka.com, 6 sierpnia do Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze wpłynął wniosek mieszkańców gminy Podgórzyn o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania rady i wójta przed upływem kadencji.

Według deklaracji inicjatorów tej akcji, wniosek poparło 1362 mieszkańców gminy. To dużo więcej niż wymagane przepisami prawa 651 podpisów, czyli 10 procent uprawnionych do głosowania na tym terenie. Obecnie trwa weryfikacja przedłożonych dokumentów. Komisarz ma na to 30 dni, od daty wpłynięcia wniosku referendalnego. Do tego czasu musi podjąć decyzję o jego przyjęciu lub odrzuceniu. Termin w tym przypadku mija 7 września. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe