Fundusz Sprawiedliwej Transformacji

  • 31.07.2020, 12:14
Fundusz Sprawiedliwej Transformacji UMWD
Wczoraj odbyła się wideokonferencja marszałka województwa dolnośląskiego dotycząca Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Jak czytamy na FB profilu Cezarego Przybylskiego - 3,5 mld euro to kwota jaką może otrzymać Polska w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - nowego wsparcia unijnego dla rejonów górniczych. Negocjacje wysokości wsparcia finansowego dla poszczególnych regionów będą trwały do końca roku. Na Dolnym Śląsku jest to cały subregion wałbrzyski, czyli powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki i m. Wałbrzych. Samorząd województwa postuluje, by plan Sprawiedliwej Transformacji obejmował również zagłębie turoszowskie.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe