W Lwówku Śląskim szukają "żartownisia"

  • 22.05.2020, 08:44
W Lwówku Śląskim szukają "żartownisia" FB Gminy i Miasta Lwówek Śląski
Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski podjęła działania w kierunku ujęcia sprawcy, który od jakiegoś czasu zmienia nazwy miejsc we Lwówku Śląskim w popularnej mapie internetowej, Google Maps.

Mimo podjętych wcześniej działań przez lokalne władze w celu wyjaśnienia wszelkich nieścisłości, ktoś na wspomnianym portalu nanosi kolejne zmiany. Na wirtualnych mapach Wieża Bramy Lubańskiej nazywała się Wieżą Bramy Kubańskiej, a Skwer Żołnierzy Wyklętych, Skwerem Żołnierzy Wyklutych. Pojawiły się także nowe nazwy miejsc, np. rondo Dudy. Zgodnie z zapewnieniami lokalnych władz, sprawa została już zgłoszona do organów ścigania.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur K.
Artur K. 26.05.2020, 16:40
Ten "żartowniś" nie tylko na Mapach Google miesza. Wcześniej dokonywał aktów wandalizmu w Wikipedii w haśle o Lwówku, usuwając prawdziwe treści i wklejając w ich miejsce jakieś bzdury, bezsensowne lub obraźliwe zdjęcia itd. Mam porobione screeny z jego "twórczością". Dla przykładu taki fragment na temat komunikacji w Lwówku, który przez jakiś czas był dostępny na Wikipedii: https://i.imgur.com/y8Lm1Yt.jp… . Administratorzy Wikipedii mieli z nim sporo problemów. Ponadto od kilku lat wkleja na różnych portalach obraźliwe, a nawet wulgarne komentarze na temat Lwówka i jego mieszkańców, sabotuje wysiłki o poprawę komunikacji w regionie (komunikacja to zresztą jego "konik"), obraża różne osoby publiczne z Lwówka i okolic a nawet podszywa się pod nie, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje ośmieszające Lwówek itd. Wszystkie jego teksty są bardzo podobne. Na ten proceder poświeca mnóstwo czasu, np. kiedyś "opracował" tabele z rozkładem jazdy (łudząco podobne do tabel w oficjalnym rozkładzie jazdy pociągów) na rzekomo reaktywowanej linii kolejowej do Lwówka, w których zamiast pociągów ludzi do "wsi Lwówek" woziły konie i bryczki. Potem były powielane przez podobnych do niego niedorosłych kawalarzy wywodzących się ze środowiska tzw. "miłośników kolei" (oni zresztą też zatwierdzają jego akty wandalizmu na Mapach Google, Wikipedii itd., przez co bardzo trudno potem przywrócić poprzedni stan). Nie wiem dlaczego gość upodobał sobie akurat Lwówek do swoich zabaw, ale ewidentnie to ktoś z poważnymi zaburzeniami. Jak ktoś pogoogla to łatwo można znaleźć w internecie jego dane: numery IP komputera (zapisują się w historii edycji Wikipedii), nicki pod którymi często pisze, a nawet imię i nazwisko. Wiadomo też (choćby po IP), że to ktoś z Wrocławia. Bardzo dobrze, że w końcu władze Lwówka zdecydowały się powiadomić organy ścigania. Jemu wydaje się że jest bezkarny, ale może to w końcu ukróci mało śmieszne zabawy tego żartownisia.
Michrou
Michrou 29.05.2020, 21:26
To chyba nie przypadek, że ktoś od kilku lat naparza wywiskami na Lwówek na różnych portalach (szczególnie pod artykułami o kolei), a teraz pojawiły się doniesienia o wandalizmie na mapach Google i w wikipedii i ciekawe, że też dotyczą akurat Lwówka. Policja powinna pójść tym tropem i szybko złapać sprawcę. W szczególności należałoby sprawdzić dwa numery IP (93.175.116.87 i 188.121.15.170), z których ten chuligan najczęściej opluwa Lwówek. Ciekawe, że oba numery pochodzą z wrocławskich sieci.

Pozostałe