#NorwidWdomu - Dekamoren (fragmenty)

  • 14.04.2020, 15:33 (aktualizacja 14.04.2020, 15:47)
loadingŁaduję odtwarzacz...
Aktorzy jeleniogórskiego TEATRU włączyli się w akcję #zostańwdomu

Boccaccio napisał Dekameron w połowie XIV wieku. Epidemie, zwłaszcza dżumy, nie były wówczas rzadkością. I jakoś trzeba było sobie radzić, by w czasie przymusowego odosobnienia nie zwariować. W Dekameronie grupa przyjaciół wyjeżdża poza objętą zarazą Florencję i w miłym, wiejskim otoczeniu zaczyna snuć opowieści o związanych ze zmysłowością ludzkich namiętnościach. O świecie, z którego opowiadający uciekli, by ocalić życie. Sytuacja daje tym historiom szczególny kontekst.

Dzieło Boccaccia byłow teatrach realizowane wielokrotnie. Pokazywaliśmy je swego czasu także u Norwida. Dziś jednak, gdy rzeczywistość, szczególnie w ojczyźnie autora, każe zrewidować pogląd, że czasy masowych chorób zakaźnych postęp w medycynie dawno temu odesłał do lamusa historii, warto wrócić do tej niemal 700-letniej książki. Jak wówczas dla refleksji i, jak wówczas, dla mądrej zabawy, pozwalającej przetrwać okres przymusowego ograniczenia wolności.

Koordynacja i nadzór projektu:
Marta Dworakowska

Montaż:
Maciej Ryłkiewicz

Zdjęcia:
aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Dźwięk efektowy:
Universal Music Publishing Sp. o.o.

Realizacja:
Studio Izery – Natalia Błażejczyk 2020 r.

Projekt koszulek:
Tomasz Proć – Rzeczycki

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe