Oczekiwanie na wynik, czy będzie przyspieszone?

  • 30.03.2020, 15:40
Oczekiwanie na wynik, czy będzie przyspieszone?
Na FB profilu Marszałka Województwa Dolnośląskiego czytamy, o rozrastającej się sieci dolnośląskich laboratoriów, diagnozujących koronawirusa. Kolejny aparat trafił do szpitala przy ul. Koszarowej, który jest głównym ośrodkiem walki z epidemią na Dolnym Śląsku.

Nowy sprzęt umożliwił badanie 70 próbek dziennie oraz przyśpieszył czas oczekiwania na wyniki. Przypomnijmy w naszym regionie działają już trzy inne laboratoria – w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na Borowskiej, we wrocławskim sanepidzie oraz uruchomione kilka dni temu laboratorium w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Wartość sprzętu to ponad 300 tysięcy złotych.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe