Informacje dotyczące pracy UM Jelenia Góra

  • 19.03.2020, 15:57
Informacje dotyczące pracy UM Jelenia Góra
Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak odbył videokonferencję z dyrektorami departamentów i naczelnikami wydziałów UM, zapoznając się z sytuacją w mieście w każdym przekroju kompetencji administracji samorządowej.

W informacji uzyskanej od Urzędu Miasta Jeleniej Góry czytamy: 

Porządkowane są procedury umożliwiające w razie konieczności pozyskiwanie środków żywnościowych z „banków żywności” – sprawami zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Niezależnie od jednej z jeleniogórskich firm także osoby prywatne zgłaszają chęć i możliwości szycia maseczek, niezbędnych dla służb interwencyjnych. W tej sprawie odnotowujemy ogromnie wiele zaangażowania i aktów dobrej woli mieszkańców.

Do UM docierają niekiedy sygnały jeleniogórzan, mieszkających w bardzo odległych krajach, z prośbą o roztoczenie opieki nad starszymi członkami rodziny, głównie samotnymi, które mogą mieć trudności z ułożeniem sobie codziennych spraw. W takich przypadkach zgłoszenie zostaje przekazane służbom MOPS i Policji, bądź Straży Miejskiej i pod wskazane adresy udają się połączone patrole, rozwiązujące najdrobniejsze kłopoty.

Takich i podobnych drobnych spraw jest więcej – na bieżąco są udzielane informacje, czy podejmowana pomoc. M.in. zgłaszane problemy z utrzymaniem zwierzęcia (kota, czy psa) w domu, w sytuacji, gdy właściciel musi się poddać kwarantannie są rozwiązywane „od ręki”. Schronisko dla małych zwierząt wydzieliło miejsca dla nieodpłatnego przetrzymania zwierzęcia na czas kwarantanny właściciela.

Do takich i podobnych akcji zgłaszają się też harcerze i członkowie sztabów WOŚP – w przypadku pełnoletniości są angażowani w poszczególnych sprawach. Takie grupy otrzymują też środki ochrony osobistej, przekazano im również aerozole dezynfekcyjne i podobne materiały.

Do jutra trwa nabór do szkół podstawowych i miejskich przedszkoli. Ze względu na fakt, że już od kilku lat przeprowadzany jest elektronicznie, to nie występują większe problemy w tym obszarze spraw. Wdrażane są procedury „zdalnych” lekcji przez nauczycieli i uczniów i ten system (aczkolwiek nie w pełni skuteczny), niweluje skalę ewentualnych problemów w realizacji programu szkolnego.

Niezależnie od bieżących trudności są sprawy, które będą istotne w dłuższej perspektywie, niemniej nie można czekać z ich podjęciem. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej podejmują wszelkie prace dotyczące pozyskiwania środków w tzw. najbliższej perspektywie finansowej.

Wprawdzie wszelkie planowane przetargi, które miały się odbyć do końca marca br. zostały odwołane, niemniej roboty, które już się rozpoczęły, toczą się – tymczasem przynajmniej – bez większych przeszkód – dziś m.in. ekipy kładą ostatnią (ścieralną) warstwę bitumiczną na parkingu przy ul. Kostiala. Optymizm drogowców ma jednak swoje granice – część hurtowni materiałów budowlanych zaczyna mieć problemy zaopatrzeniowe, nie jest też pewne, czy będzie udawało się bez przeszkód pozyskiwać kruszywo, jeśli na skutek epidemii nastąpią przerwy w pracy kopalń.

Źródło: UM Jelenia Góra

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe