Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 – potwierdzony przypadek w województwie lubuskim.

  • 04.03.2020, 09:08 (aktualizacja 04.03.2020, 09:15)
Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 – potwierdzony przypadek w województwie lubuskim. Stacja Sanitarno Epidemiologiczna
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w trakcie konferencji o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w naszym kraju. Zakażony pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Osoby mające z nim styczność zostały poddane kwarantannie.

W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic informacje, dotyczące postępowania w sytuacji  podejrzenia zakażenia mogą uzyskać pod numerami telefonu Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jeleniej Górze 75 64 35 560 oraz dzwoniąc na infolinię NFZ: 800 190 590. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia znajdą Państwo także film na temat koronoawirusa, mowa jest w nim między innymi w nim o przestrzeganiu zasad higieny w tym częstym myciu rąk.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe