Straty po wichurze

  • 10.02.2020, 10:15
Straty po wichurze http://pogodynka.pl
Ponad 40 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami odnotowano minionej nocy w naszym regionie.

Najczęściej interwencje dotyczyły powalonych drzew. Jak poinformował nas oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze, mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, uszkodzone zostały również auta i kilka elewacji budynków mieszkalnych. Do wspomnianych zdarzeń dochodziło m.in. w Szklarskiej Porębie, Kowarach, Kopańcu i Komarnie. W Janowicach Wielkich zaś doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący, chcąc wyminąć powalone na drogę drzewo, wjechał do rowu. W Jeleniej Górze nie doszło do większych zdarzeń, jednak niepokojące informacje docierają z powiatu lwóweckiego, gdzie w samym mieście silne podmuchy wiatru wyrywały drzewa z korzeniami i zrywały linie energetyczne. Jak można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Lwówka Śląskiego, tym czasie Straż Pożarna z tego terenu interweniowała aż 33 razy.

Na terenie byłego województwa jeleniogórskiego ostrzeżenie metereologiczne drugiego stopnia obowiązuje do dzisiaj do godziny 20:00.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe