Zwierzęta w tragicznym stanie

  • 27.01.2020, 13:33 (aktualizacja 27.01.2020, 13:36)
Zwierzęta w tragicznym stanie Fundacji Viva – ratujmy konie
Niedożywione i odwodnione konie, źrebak z kantarem wrośniętym w głowę oraz z ciężkimi ranami, taki widok zastali koło Lwówka Śląskiego przedstawiciele Fundacji Viva – ratujmy konie.

O sprawie zaniedbanych zwierząt poinformował ich jeden z mieszkańców. Właściciel koni w trakcie interwencji był agresywny, nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zwierzęta są w takim stanie. Na miejsce wezwana została policja i powiatowy lekarz weterynarii, którzy potwierdzili, że stan koni jest poważny. Fundacja zabrała źrebaka, zaś pozostałe konie warunkowo zostały u właściciela pod kontrolą weterynarza. Jeśli ich kondycja się niepoprawi, zostanie wydana zgoda na odbiór pozostałych koni. Przedstawiciele fundacji złożyli także zawiadomienie w miejscowym komisariacie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa dotyczącego znęcania się nad zwierzętami.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe