Zlikwidowali szlak

  • 05.12.2019, 15:25
Zlikwidowali szlak OpenStreetMap
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze na początku listopada tego roku na stałe zlikwidował odcinek szlaku czerwonego w Jakuszycach, od Przełęczy Szklarskiej do schroniska „Orle” przez tzw. „Samolot”.

Na tej trasie co roku w okresie zimowym dochodziło do licznych konfliktów i kłótni pomiędzy narciarzami biegowymi a turystami pieszymi. Podjęta decyzja rozwiązuje ten problem, jednak tylko pozornie. Turyści poruszający się na piechotę i tak mogą korzystać z tego odcinka. Nie jest to obszar chroniony, dlatego zgodnie z prawem każdy może poruszać się po tej trasie. W takim razie wydaje się, że podjęta decyzja, chroni jedynie PTTK. Gdy dojdzie na tym odcinku do wypadku, towarzystwo nie będzie prawnie odpowiadać jako strona. A o nieszczęście w tym miejscu naprawdę nie jest trudno. To wszystko na dziś do zobaczenia. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe