"Zatoka Piratów" - nowy plac zabaw

  • 10.09.2019, 16:16 (aktualizacja 10.09.2019, 16:20)
"Zatoka Piratów" - nowy plac zabaw
Dzisiaj w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadzei” we Wrocławiu odbyło się otwarcie zmodernizowanego placu zabaw.

Na „Zatoce Piratów”, bo taką nazwę nadano temu miejscu, zainstalowano 26 paneli fotowoltaicznych i czujnik antysmogowy. Wybudowana została konstrukcja, którą porasta bluszcz. Roślinność stworzy zielone ściany i dach. Bluszcz oprócz tego, że będzie dawał cień i ochronę przed słońcem, dodatkowo będzie oczyszczał powietrze. Całkowity koszt inwestycji Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” to 270 tys. zł, z czego 140 tys. zł stanowi wsparcie z WFOŚiGW we Wrocławiu. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe