EKOAlarm odc. 3 - Mała retencja - duża sprawa

  • 09.01.2019, 10:57 (aktualizacja 09.01.2019, 12:18)
EKOAlarm odc. 3 - Retencja
loadingŁaduję odtwarzacz...

Działalność gospodarcza człowieka i niektóre procesy przyrodnicze, jak również globalne zmiany klimatu zwiększają częstość występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, w tym takich jak powodzie i susze. Istnieje więc pilna potrzeba wdrażania działań, które łagodziłyby ujemny wpływ chwilowego nadmiaru lub niedoboru wody na działalność gospodarczą i stan środowiska przyrodniczego.

Zainteresowanie małą retencją pojawia się z reguły jako konsekwencja susz i powodzi oraz niekorzystnych skutków wywoływanych przez te zjawiska. W ostatnich latach klęski te odnotowuje się częściej niż inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Ponadto obejmują one znaczne obszary oraz wywołują straty w plonach rolnych, ale także w świecie bioróżnorodności biologicznej. W tym  programie z cyklu „EkoAlarm” postaramy się przybliżyć Państwu przykłady otaczającej nas małej retencji wodnej.

 
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe