Ścieki ze Świeradowa Zdroju w Kwisie

  • 09.07.2019, 12:27 (aktualizacja 09.07.2019, 12:57)
Ścieki ze Świeradowa Zdroju w Kwisie
Na stronie internetowej Przeglądu Lubańskiego można przeczytać o zanieczyszczonej ściekami rzece w Świeradowie Zdroju. Kilka dni temu mieszkańcy zauważyli, że woda w Kwisie zmieniła kolor i ulatniał się z niej uciążliwy zapach.

W tej sprawie w świeradowskim magistracie zainterweniował sołtys Orłowic. Na początku urzędnicy zaprzeczali, że do takiej sytuacji w ogóle doszło, jednak po prezentacji nagrań, zaczęli wszystko sprawdzać. Okazało się, że faktycznie z ich oczyszczalni dokonano kontrolowane zrzuty nieoczyszczonego materiału. Cała sytuacja miała związek z prowadzoną rozbudową i przebudową miejscowej oczyszczalni ścieków.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji DAMI Jelenia Góra z siedzibą w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego 4 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe