Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 05:34

Aktualności

42. MFTU 2025 - festiwal zgromadził widzów z Polski i zagranicy
W ciągu trzech dni na Placu Ratuszowym publiczność mogła zobaczyć wiele ciekawych przedstawień...
42. MFTU 2025 - festiwal zgromadził widzów z Polski i zagranicy
42. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych (MFTU) w Jeleniej Górze, organizowany przez Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, rozpoczął się uroczystym otwarciem i trwał od 11 do 13 lipca 2025 roku. W ciągu trzech dni na Placu Ratuszowym publiczność mogła zobaczyć wiele ciekawych przedstawień. Festiwal zgromadził tłumy widzów, którzy aktywnie uczestniczyli w spektaklach. Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra oraz objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. #FestiwalTeatrówUlicznych #TeatrNaŚwieżymPowietrzu #SztukaDlaKażdego #KulturaWmieście 17.07.2025 10:57
Szklarska Poręba zaprasza na lato pełne ciekawych wydarzeń
Szklarską Poręba zaprasza!
Szklarska Poręba zaprasza na lato pełne ciekawych wydarzeń
To tylko kilka najbliższych tygodni, a i tak ciężko było zmieścić program w jednym materiale. 16.07.2025 19:32
17–20 lipca 2025 roku Jelenia Góra stanie się stolicą polskiego kolarstwa górskiego!
17–20 lipca 2025 roku Jelenia Góra stanie się stolicą polskiego kolarstwa górskiego!
W dniach 17–20 lipca 2025 roku Jelenia Góra stanie się stolicą polskiego kolarstwa górskiego! W Parku Paulinum odbędą się Mistrzostwa Polski MTB rozgrywane w ramach prestiżowego wydarzenia Jelenia Góra Trophy Maja Race pod patronatem UCI. Na uczestników i kibiców czeka nie tylko rywalizacja najlepszych polskich zawodników MTB, ale także Bike Maraton, wyścigi dla dzieci Kids Maja Race oraz Rodzinny Rajd Rowerowy „Jeleniogórska Szprycha” – propozycja dla wszystkich miłośników aktywności na dwóch kółkach. 16.07.2025 17:00
Jeleniogórscy trenerzy będą szkolić się w Benfice Lizbona
Nasi trenerzy w legendarnym portugalskim klubie piłkarskim
Jeleniogórscy trenerzy będą szkolić się w Benfice Lizbona
To jest dobra wiadomość dla lokalnego środowiska sportowego, a zwłaszcza dla sympatyków piłki nożnej. 16.07.2025 16:50
Dolny Śląsk nie zwalnia tempa w kolejowej rewolucji, czym tylko potwierdza, że jest infrastrukturalnym sercem Polski.
Nowe Elfy dla Dolnoślązaków! Więcej pociągów dla Kolei Dolnośląskich.
Dolny Śląsk nie zwalnia tempa w kolejowej rewolucji, czym tylko potwierdza, że jest infrastrukturalnym sercem Polski.
Dolnośląski przewoźnik w obecności marszałka województwa dolnośląskiego, Pawła Gancarza oraz wicemarszałka Michała Rado, odpowiadającego za rozwój kolei, przekazał PESA Bydgoszcz informację o wykupie pełnej opcji na kolejne, nowe pociągi Elf. Dolnoślązacy pokochali kolej, dlatego województwo inwestuje nie tylko w rewitalizację linii, ale też w nowoczesny tabor — szybki, komfortowy i przyjazny środowisku. Nowe pociągi to odpowiedź na rosnące potrzeby przewozowe w regionie. Tylko w ostatnich trzech latach na Dolnym Śląsku kolej wróciła do m.in. Sobótki, Chocianowa, Świeradowa-Zdroju, Mirska, ale również do Mysłakowic i Karpacza, które dzięki działaniom samorządu województwa wróciły na kolejową mapę Polski po ponad ćwierć wieku. — Dolny Śląsk to infrastrukturalne serce Polski, a ogromną rolę mają w tym Koleje Dolnośląskie. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że rozwój KD tak mocno wpływa na rozwój całego regionu. Tworzymy nowoczesną kolej i robimy to z myślą o mieszkańcach — mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego. Coraz więcej nowoczesnych pociągów Koleje Dolnośląskie właśnie skorzystały z opcji zakupowej w kontrakcie z PESA, dzięki czemu do województwa trafi kolejne dziesięć nowych pociągów. Po realizacji tego zamówienia, Koleje Dolnośląskie będą dysponować największą w kraju, bo liczącą aż 45 sztuk, flotą pięcioczłonowych pojazdów typu Elf. Te cieszące się uznaniem pasażerów pociągi obsługują m.in. najpopularniejsze i najszybsze w Polsce połączenia regionalne, takie jak z Wrocławia do Legnicy i Lubina czy do Zielonej Góry. — Wspólnie działamy i współpracujemy na wielu polach. Tylko w tej kadencji podpisaliśmy umowy na dostarczenie aż 30 nowych pociągów, dodatkowo mamy opcję na zamówienie kolejnych 20. I to nie koniec, bo właśnie trwają konsultacje nad możliwością zakupu taboru wodorowego lub akumulatorowego — mówi Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny m.in. za kolej. Po zakończeniu aktualnie już zamówionych dostaw całej partii, flota Kolei Dolnośląskich wzrośnie do blisko 120 pociągów, co oznacza wzrost taboru o blisko 50 proc. w ciągu zaledwie kilku lat. — Eksploatacja Elfów przez KD to przykład doskonałej współpracy przewoźnika i producenta taboru, a jej efekty widać każdego dnia na torach. Niezawodność pojazdów i zadowolenie pasażerów to najlepsza wizytówka tego partnerskiego podejścia. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze wiele wspólnych projektów zmieniających oblicze kolei regionalnej na Dolnym Śląsku — zapowiedział Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz. Nowe kierunki, lepsza oferta Rozwój floty KD przekłada się bezpośrednio na rozwój oferty. Dzięki większej liczbie pociągów możliwe jest zwiększenie liczby połączeń, uruchomienie nowych tras oraz, co istotne, dalsze wzmacnianie komunikacji na liniach aglomeracyjnych i niezelektryfikowanych na całym Dolnym Śląsku. — Pasażerowie bardzo wysoko oceniają komfort podróży naszymi Elfami, które obsługują m.in. trasy do Legnicy i Lubina – to na nich kursują najszybsze pociągi regionalne w Polsce. Konsekwentnie rozwijamy flotę, inwestując nie tylko w nowoczesne elektryczne jednostki, ale również w ekodiesle — mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Pojazdy z bydgoskiej fabryki trafiają na Dolny Śląsk często nawet przed planowanym terminem odbioru, co jest wieloletnim efektem sprawnej współpracy z producentem. Wartość rozszerzonego we wtorek kontraktu z bydgoską PESĄ opiewa na blisko 440 mln zł. Koszt jednego pociągu to 44 mln zł. 15.07.2025 16:07
Ważna umowa dla Jeleniej Góry
Odwiert powstanie w dzielnicy Sobieszów, a jego planowana głębokość to około dwa i pół kilometra
Ważna umowa dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra podpisała umowę na realizację strategicznego odwiertu geotermalnego, który otwiera nowy rozdział w rozwoju miasta i regionu. Szczegóły w materiale tv. 15.07.2025 11:57
Ruszył turnus rehabilitacyjny dla Seniorów z Powiatu Karkonoskiego!
Turnus rehabilitacyjny w ramach programu „odNOWA z PCK”, przy współpracy Powiatu Karkonoskiego z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Ruszył turnus rehabilitacyjny dla Seniorów z Powiatu Karkonoskiego!
15.07.2025 11:50
🤠COUNTRY pod Śnieżką 2025🤠
𝟭𝟱–𝟭𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 📍 Błonia Jeleniogórskie 🎟️ Wstęp wolny!
🤠COUNTRY pod Śnieżką 2025🤠
Przygotujcie się na trzy dni niesamowitej muzyki i wspaniałej atmosfery pod Karkonoszami! To wyjątkowy festiwal nie tylko dla fanów country – każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie wystąpią: • ø𝗥𝗚𝗔𝗡𝗘𝗞 • ᴅʀᴏɢᴀ ɴᴀ ᴏꜱᴛʀᴏᴌęᴋę • ᴍᴀᴅ ᴅᴏɢ ᴡᴀʟʟʏ • ꜱɪᴅɴᴇʏ ᴘᴏʟᴀᴋ • ʟᴏɴꜱᴛᴀʀ • ʙᴀʙꜱᴢᴛʏʟ • ʜᴀʀʟᴇᴍ • ɢʀᴜᴘᴀ ꜰᴜʀᴍᴀɴᴀ • ᴍᴀᴊᴀ ʙᴏɢᴜᴄᴋᴀ • ʙʟᴜᴇɢʀᴏᴜɴᴅ & ᴋʟᴀʀᴀ • ᴋᴀʙᴀʀᴇᴛ ᴋ𝟤 😄 15.07.2025 09:38
WYPRODUKOWANO POD ŚNIEŻKĄ 2025
WYPRODUKOWANO POD ŚNIEŻKĄ 2025
KARR S.A. Jelenia Góra - 23. Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano Pod Śnieżką” odbędzie się 16 sierpnia 2025 r. (sobota) na Błoniach Jeleniogórskich w godz. 10:00–18:00.Wydarzenie organizowane jest we współpracy z czeskim partnerem – Powiatową Izbą Gospodarczą w Jabloncu nad Nysą, co czyni je doskonałą okazją do nawiązania transgranicznych kontaktów i promocji wśród polskich i czeskich odbiorców. 14.07.2025 16:50
12 bogiń, złoto i rdza w Pałacu na Wodzie w Staniszowie
Działo się w Pałacu na Wodzie w Staniszowie
12 bogiń, złoto i rdza w Pałacu na Wodzie w Staniszowie
Sobotni wieczór (12.07.) w Pałacu na Wodzie w Staniszowie był pełen urzekającej sztuki, lnianej mody, pięknej muzyki i miłośników kultury. 14.07.2025 12:17
Komentarze
Autor komentarza: Maria Treść komentarza: Super konferencja. Ogromne gratulacje dla pomysłodawców. Prowadzenie, wystąpienia psychologów oraz miejsce- Pałac Bukowiec - to wszystko zasługuje na gratulacje. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 21:04 Źródło komentarza: „Siła Psychiki w Życiu Dorosłym” Autor komentarza: Grzegorz Głuszak Treść komentarza: Grzegorz Głuszak 09.05.2026 Kraków Szanowny Pan Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Z ogromnym zaciekawieniem przeczytałem Pana oświadczenie dotyczące reportażu wyemitowanego 25.04.2026 roku w Telewizji TVN24 a później w TVN pod tytułem „ Hejt i układy po Karkonosku”. Materiał cały czas dostępny jest na platformie TVN24+. Do samych zarzutów stawianych w oświadczeniu nie zamierzam się odnosić bo miejscem ewentualnych sporów jest Sąd a nie Internet, ale chciałem odnieść się do skarg na moją rzekomą nieetyczną postawę jako dziennikarza. Przytacza Pan skargę CBŚP. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że nie oglądał Pan materiału, którego sprawa dotyczy, a szkoda, bo historia dzieje się w nieodległej od Jeleniej Góry Bogatyni. Materiał zatytułowany jest "Korupcja wyborcza i przerwana operacja CBŚP". Ten materiał cały czas jest dostępny na platformie TVN24+ https://tvn24.pl/polska/narkotyki-korupcja-nagle-przerwana-akcja-cbsp-to-nie-kolumbia-to-bogatynia-st8694572 Można go oglądnąć i samemu ocenić, ale odnosi się wprost do tego, jak bardzo za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości próbowano upolitycznić formację jaką było Centralne Biuro Śledcze Policji. Cóż materiał nie spodobał się samemu Generałowi a jednocześnie byłemu już Szefowi CBŚP. Nie musiał. Z Panem Generałem jestem w sporze prawnym. Czas pokaże kto miał rację. W materiale tym stanąłem po stronie Funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Jeleniej Góry właśnie, którzy nie chcieli służyć politykom bo obiecywali, że będą służyć społeczeństwu. Dziś nie są już policjantami, a szkoda bo w Jeleniej Górze na pewno było by bezpieczniej. W związku z Pana oświadczeniem i powołaniem się na tą konkretną skargę i konkretna sprawę, nie wchodząc w politykę bo jestem dziennikarzem rozumiem, że Pana stanowisko jest dość jasne w tej sprawie tzn. że poprzednia władza nie wykorzystywała służb do swoich partykularnych celów. Powołuje się też Pan na skargę do Rady Etyki Mediów. W tej sprawie ,co z przykrością musze stwierdzić, nawet nie pofatygował się Pan by odnaleźć odpowiedź REM na zarzuty stawiane mi przez CBŚP. Pozwolę sobie zatem zacytować fragment odpowiedzi, a jeżeli nie znajdzie Pan całego dokumentu bardzo chętnie go Panu udostępnię tak jak i każdemu kto chciałby się z nim zapoznać.: "[...] REM nie podziela opinii jakoby red. Grzegorz Głuszak rażąco naruszył standardy obowiązujące w zawodzie dziennikarskim. W sprawie trudnej bo dotyczącej pracy śledczej policji, reporter zebrał obfity, autoryzowany materiał w postaci wypowiedzi byłych Funkcjonariuszy CBŚP i innych osób z Bogatyni. Dotarł do byłego szefa CBŚP, który odmówił mu wypowiedzi. [..] Przedstawiciel CBŚP oskarża dziennikarza o chęć osiągnięcia "partykularnego interesu" ale jakiego - nie ujawnia. Zdaniem REM tym "partykularnym interesem" reportera jest dążenie do prawdy zgodnie z pierwszą zasadą Karty Etycznej Mediów. To, że w sprawie którą Grzegorz Głuszak przedstawił widzom TVN chodzi o korupcje wyborczą i możliwy wpływ polityków na zaniechanie działań policję, wskazuje na wyjątkową wartość jego pracy, bo dotyczy ona fundamentów demokracji. W sprawach takich jak ta, kiedy chodzi o nieformalne wpływy, nierzadko udaje się uzyskać bezsporne dowody. Jeżeli są, to pochodzą np. z podsłuchów stosowanych przez służby, a nie przez dziennikarzy, choć niektórzy z nich otrzymują dostęp do takich materiałów. Redaktor Głuszak do nich nie należy, ale za to zaufali mu byli pracownicy służb i dzięki temu przedstawił bulwersujące, nielegalne praktyki kupowania głosów wyborczych przez koterie władzy, biznesu i narkotykowego podziemia . [...] Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:36 Źródło komentarza: Oświadczenie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Autor komentarza: Zachwycona Treść komentarza: Majówka super szkoda tylko że troszkę późno reklamowana do wielu nie dotarła na cz Data dodania komentarza: 4.05.2026, 20:53 Źródło komentarza: Nowe oblicze Pałacu Wojcieszów Autor komentarza: Widz Treść komentarza: Jeśli radni opozycyjni, najprawdopodobniej, byli za odwołaniem "maturzysty" i wstrzymali się powołaniu następcy, to kto głosował przeciw, we wszystkich głosowaniach? Data dodania komentarza: 17.02.2026, 16:38 Źródło komentarza: Polityczne trzęsienie ziemi w powiecie karkonoskim Autor komentarza: robin Treść komentarza: Jako Wielkopolanin zazdroszczę pszczelarzom dolnośląskim. Też chciałbym mieć w każdym swym ulu Aronuka. Nasz Marszałek też wspiera z nieswoich pieniędzy pszczelarzy, ale nam nie wiedzieć czemu żałuje Aronuków. Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:35 Źródło komentarza: Dolny Śląsk wspiera pszczelarzy! Autor komentarza: Panos Treść komentarza: Wspaniały pomysł brawo 👍 że Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:42 Źródło komentarza: Lubisz jeździć na rolkach? W Jeleniej Górze jest nowe miejsce!