Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:04

Aktualności

Tanie zakupy? Tak, ale w Intermarché w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze!!
Tanie zakupy? Tak, ale w Intermarché w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze!!
Intermarché w Galerii Nowy Rynek otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 21:00. 03.12.2025 17:06
3, 2, 1...zaczynamy zimę na Polanie Jakuszyckiej!
3, 2, 1...zaczynamy zimę na Polanie Jakuszyckiej!
Na Polanie Jakuszyckiej doskonałe warunki! 03.12.2025 16:35
Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości nie zwalnia!
Czas na podsumowanie listopada.
Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości nie zwalnia!
Przedstawiciele Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości listopad rozpoczęli od udziału w 𝐏𝐀𝐈𝐇 𝐅𝐨𝐫𝐮𝐦 𝐁𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐮 𝟐𝟎𝟐𝟓, gdzie prezentowali ofertę Strefy i tereny inwestycyjne. Jednocześnie uczestniczyli w 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐨-𝐍𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐨-𝐂𝐳𝐞𝐬𝐤𝐢𝐦 𝐅𝐨𝐫𝐮𝐦 𝐊𝐨𝐨𝐩𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐅𝐢𝐫𝐦 w Karpaczu. Wzięli udział w czterech spotkaniach z przedsiębiorcami: w 𝐋𝐮𝐛𝐚𝐧𝐢𝐮, 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐒𝐤𝐚𝐥𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳𝐲𝐜𝐚𝐜𝐡, 𝐉𝐞𝐥𝐞𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐆𝐨́𝐫𝐳𝐞 𝐢 𝐓𝐫𝐳𝐞𝐛𝐧𝐢𝐜𝐲. Podczas konferencji 𝐆𝐚𝐭𝐞𝐰𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞 Prezes Zarządu SSEMP S.A. Arkadiusz Dybiec i Wiceprezes Zarządu Robert Greb podpisali list intencyjny dotyczący budowy polsko-tajwańskiego ekosystemu technologii cyfrowych na Dolnym Śląsku. Uruchomili projekt „𝐒𝐓𝐑𝐄𝐅𝐀 𝐖 𝐊𝐀𝐙̇𝐃𝐄𝐉 𝐆𝐌𝐈𝐍𝐈𝐄”, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą skorzystać z dyżurów ekspertów w lokalnych urzędach. Działali także charytatywnie, wspierając akcję „𝐒́𝐰𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐮𝐬́𝐦𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐝𝐥𝐚 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐤𝐚”. Na zakończenie listopada Prezes Arkadiusz Dybiec reprezentował Strefę podczas takich wydarzeń, jak: 𝐃𝐄𝐌𝐎 𝐃𝐀𝐘 organizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, 𝐣𝐮𝐛𝐢𝐥𝐞𝐮𝐬𝐳𝐮 𝟑𝟎-𝐥𝐞𝐜𝐢𝐚 𝐒𝐒𝐄 𝐄𝐔𝐑𝐎-𝐏𝐀𝐑𝐊 𝐌𝐢𝐞𝐥𝐞𝐜, a także na 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐢 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟 𝐄𝐤𝐨𝐧𝐨𝐦𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡 w Baranowie Sandomierskim. 03.12.2025 15:52
„Niepełnosprawny - Pełnoprawny. Systemowe projekty dla osób z niepełnosprawnościami”
„Niepełnosprawny - Pełnoprawny. Systemowe projekty dla osób z niepełnosprawnościami”
Za nami XVII konferencja „Niepełnosprawny - Pełnoprawny. Systemowe projekty dla osób z niepełnosprawnościami” - był to czas rozmów o dostępności, pracy, wsparciu społecznym i codziennym życiu osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy mogli skorzystać z punktów konsultacyjnych PUP, ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy, a także poznać działalność warsztatów terapii zajęciowej oraz organizacji wspierających mieszkańców w mieście i powiecie karkonoskim. Podczas konferencji nagrodzono też pracodawców i wolontariuszy, którzy na co dzień otwierają „drzwi bez barier”, dając pracę, czas i serce osobom z niepełnosprawnościami. Krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci pokazał, jak wiele talentów drzemie w naszym regionie. 02.12.2025 10:30
Wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Wojewódzcy radni obradowali tym razem nie we Wrocławiu, ale na Polanie Jakuszyckiej. 01.12.2025 18:28
Podpisano umowę na realizację nowej inwestycji mieszkaniowej w Kowarach!
Podpisano umowę na realizację nowej inwestycji mieszkaniowej w Kowarach!
Na Osiedlu Wichrowa Równia powstanie nowoczesny, energooszczędny budynek wielorodzinny składający się z 3 segmentów i 42 mieszkań o powierzchni od 35 do ponad 60 m². 01.12.2025 18:20
Grali w siatkówkę na siedząco
Grali w siatkówkę na siedząco
Dobra zabawa, integracja i odrobina rywalizacji- tak w skrócie można opisać turniej siatkówki na siedząco zorganizowany ostatnio w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. 01.12.2025 17:58
Dużo dobrej muzyki w Izerskiej Chacie
Dużo dobrej muzyki w Izerskiej Chacie
Po raz piąty Muzyczna Izerska Chata w Szklarskiej Porębie gościła miłośników Krainy Łagodności, czyli poezji śpiewanej. 01.12.2025 16:59
O ochronie ludności i obronie cywilnej
O ochronie ludności i obronie cywilnej
Obecne czasy nie należą do spokojnych, dlatego warto uzbroić się w potrzebną i przydatną wiedzę. 01.12.2025 16:15
Pomóż stworzyć "Paczkę dla Seniora"!
Pomóż stworzyć "Paczkę dla Seniora"!
Ruszyła kolejna akcja "Paczka dla Seniora". Strażacy ochotnicy ponownie zwierają szeregi i chcą nieść pomoc osobom starszym znajdującym się w potrzebie. 01.12.2025 14:11
Komentarze
Autor komentarza: Maria Treść komentarza: Super konferencja. Ogromne gratulacje dla pomysłodawców. Prowadzenie, wystąpienia psychologów oraz miejsce- Pałac Bukowiec - to wszystko zasługuje na gratulacje. Data dodania komentarza: 15.05.2026, 21:04 Źródło komentarza: „Siła Psychiki w Życiu Dorosłym” Autor komentarza: Grzegorz Głuszak Treść komentarza: Grzegorz Głuszak 09.05.2026 Kraków Szanowny Pan Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Z ogromnym zaciekawieniem przeczytałem Pana oświadczenie dotyczące reportażu wyemitowanego 25.04.2026 roku w Telewizji TVN24 a później w TVN pod tytułem „ Hejt i układy po Karkonosku”. Materiał cały czas dostępny jest na platformie TVN24+. Do samych zarzutów stawianych w oświadczeniu nie zamierzam się odnosić bo miejscem ewentualnych sporów jest Sąd a nie Internet, ale chciałem odnieść się do skarg na moją rzekomą nieetyczną postawę jako dziennikarza. Przytacza Pan skargę CBŚP. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że nie oglądał Pan materiału, którego sprawa dotyczy, a szkoda, bo historia dzieje się w nieodległej od Jeleniej Góry Bogatyni. Materiał zatytułowany jest "Korupcja wyborcza i przerwana operacja CBŚP". Ten materiał cały czas jest dostępny na platformie TVN24+ https://tvn24.pl/polska/narkotyki-korupcja-nagle-przerwana-akcja-cbsp-to-nie-kolumbia-to-bogatynia-st8694572 Można go oglądnąć i samemu ocenić, ale odnosi się wprost do tego, jak bardzo za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości próbowano upolitycznić formację jaką było Centralne Biuro Śledcze Policji. Cóż materiał nie spodobał się samemu Generałowi a jednocześnie byłemu już Szefowi CBŚP. Nie musiał. Z Panem Generałem jestem w sporze prawnym. Czas pokaże kto miał rację. W materiale tym stanąłem po stronie Funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Jeleniej Góry właśnie, którzy nie chcieli służyć politykom bo obiecywali, że będą służyć społeczeństwu. Dziś nie są już policjantami, a szkoda bo w Jeleniej Górze na pewno było by bezpieczniej. W związku z Pana oświadczeniem i powołaniem się na tą konkretną skargę i konkretna sprawę, nie wchodząc w politykę bo jestem dziennikarzem rozumiem, że Pana stanowisko jest dość jasne w tej sprawie tzn. że poprzednia władza nie wykorzystywała służb do swoich partykularnych celów. Powołuje się też Pan na skargę do Rady Etyki Mediów. W tej sprawie ,co z przykrością musze stwierdzić, nawet nie pofatygował się Pan by odnaleźć odpowiedź REM na zarzuty stawiane mi przez CBŚP. Pozwolę sobie zatem zacytować fragment odpowiedzi, a jeżeli nie znajdzie Pan całego dokumentu bardzo chętnie go Panu udostępnię tak jak i każdemu kto chciałby się z nim zapoznać.: "[...] REM nie podziela opinii jakoby red. Grzegorz Głuszak rażąco naruszył standardy obowiązujące w zawodzie dziennikarskim. W sprawie trudnej bo dotyczącej pracy śledczej policji, reporter zebrał obfity, autoryzowany materiał w postaci wypowiedzi byłych Funkcjonariuszy CBŚP i innych osób z Bogatyni. Dotarł do byłego szefa CBŚP, który odmówił mu wypowiedzi. [..] Przedstawiciel CBŚP oskarża dziennikarza o chęć osiągnięcia "partykularnego interesu" ale jakiego - nie ujawnia. Zdaniem REM tym "partykularnym interesem" reportera jest dążenie do prawdy zgodnie z pierwszą zasadą Karty Etycznej Mediów. To, że w sprawie którą Grzegorz Głuszak przedstawił widzom TVN chodzi o korupcje wyborczą i możliwy wpływ polityków na zaniechanie działań policję, wskazuje na wyjątkową wartość jego pracy, bo dotyczy ona fundamentów demokracji. W sprawach takich jak ta, kiedy chodzi o nieformalne wpływy, nierzadko udaje się uzyskać bezsporne dowody. Jeżeli są, to pochodzą np. z podsłuchów stosowanych przez służby, a nie przez dziennikarzy, choć niektórzy z nich otrzymują dostęp do takich materiałów. Redaktor Głuszak do nich nie należy, ale za to zaufali mu byli pracownicy służb i dzięki temu przedstawił bulwersujące, nielegalne praktyki kupowania głosów wyborczych przez koterie władzy, biznesu i narkotykowego podziemia . [...] Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:36 Źródło komentarza: Oświadczenie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Autor komentarza: Zachwycona Treść komentarza: Majówka super szkoda tylko że troszkę późno reklamowana do wielu nie dotarła na cz Data dodania komentarza: 4.05.2026, 20:53 Źródło komentarza: Nowe oblicze Pałacu Wojcieszów Autor komentarza: Widz Treść komentarza: Jeśli radni opozycyjni, najprawdopodobniej, byli za odwołaniem "maturzysty" i wstrzymali się powołaniu następcy, to kto głosował przeciw, we wszystkich głosowaniach? Data dodania komentarza: 17.02.2026, 16:38 Źródło komentarza: Polityczne trzęsienie ziemi w powiecie karkonoskim Autor komentarza: robin Treść komentarza: Jako Wielkopolanin zazdroszczę pszczelarzom dolnośląskim. Też chciałbym mieć w każdym swym ulu Aronuka. Nasz Marszałek też wspiera z nieswoich pieniędzy pszczelarzy, ale nam nie wiedzieć czemu żałuje Aronuków. Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:35 Źródło komentarza: Dolny Śląsk wspiera pszczelarzy! Autor komentarza: Panos Treść komentarza: Wspaniały pomysł brawo 👍 że Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:42 Źródło komentarza: Lubisz jeździć na rolkach? W Jeleniej Górze jest nowe miejsce!